111-202CAK-H01
Thermistors - NTC 2KOhm 25%, Axial Thermistor NTC
product image
111-202CAK-H01 Picture
SeekIC No. : 00692136 Detail
111-202CAK-H01: Thermistors - NTC 2KOhm 25%, Axial Thermistor NTC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
111-202CAK-H01
Mfg:
Honeywell
  • Qty
  • 0~25
Quick Details
Resistance : 2 KOhms Tolerance : 25 %
Termination Style : Axial Operating Temperature Range : - 60 C to + 300 C
Dimensions : 0.36 mm Dia.
Description
Package / Case :
Current Rating :
Packaging :
Resistance : 2 KOhms
Tolerance : 25 %
Operating Temperature Range : - 60 C to + 300 C
Termination Style : Axial
Dimensions : 0.36 mm Dia.
Parameters:
Technical/Catalog Information111-202CAK-H01
VendorHoneywell Sensing and Control
CategorySensors, Transducers
Resistance in Ohms @ 25°C2K
B25/50-
B25/85-
B0/503000K
Operating Temperature-60°C ~ 300°C
Resistance Tolerance25%
B Value Tolerance5.8%