12062A120JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 1.2pF 5% C0G
product image
12062A120JAT2A Picture
SeekIC No. : 00828762 Detail
12062A120JAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 1.2pF 5% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12062A120JAT2A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 12 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 200 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Capacitance : 12 pF
Voltage Rating : 200 Volts
Parameters:
Technical/Catalog Information12062A120JAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance12pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C