12062A150JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 1.5pF 5% C0G
product image
12062A150JAT2A Picture
SeekIC No. : 00859271 Detail
12062A150JAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 1.5pF 5% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12062A150JAT2A
Quick Details
Capacitance : 15 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 15 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information12062A150JAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance15pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C