12062A150JAT4A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 1.5pF 5% C0G
product image
12062A150JAT4A Picture
SeekIC No. : 00856846 Detail
12062A150JAT4A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 1.5pF 5% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12062A150JAT4A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 15 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 200 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 15 pF
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Voltage Rating : 200 Volts
Parameters:
Technical/Catalog Information12062A150JAT4A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance15pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±5%
Package / Case1206 (3216 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C