1206ZG226ZAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 22UF 10V +80-20%
product image
1206ZG226ZAT2A Picture
SeekIC No. : 00804413 Detail
1206ZG226ZAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 22UF 10V +80-20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1206ZG226ZAT2A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 22 uF Tolerance : - 20 %, + 80 %
Voltage Rating : 10 Volts Temperature Coefficient / Code : Y5V
Case Code - in : 1206 Case Code - mm : 3216
Operating Temperature Range : - 30 C to + 85 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 22 uF
Voltage Rating : 10 Volts
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Tolerance : - 20 %, + 80 %