1210-333J
RF Inductors 33uH 5%
product image
1210-333J Picture
SeekIC No. : 001230003 Detail
1210-333J: RF Inductors 33uH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210-333J
Mfg:
API Delevan
Quick Details
Inductance : 33 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 182 mAmps Maximum DC Resistance : 5.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 15 MHz Q Minimum : 30
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Description
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 30
Inductance : 33 uH
Self Resonant Frequency : 15 MHz
Maximum DC Resistance : 5.6 Ohms
Maximum DC Current : 182 mAmps
Parameters:
Technical/Catalog Information1210-333J
VendorAPI Delevan Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance33H
Tolerance±5%
Package / Case1210 (3225 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 182mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Self Resonant Freq15MHz
DC Resistance (DCR)5.600 Ohm Max