1210-393J
RF Inductors 39uH 5%
product image
1210-393J Picture
SeekIC No. : 001235897 Detail
1210-393J: RF Inductors 39uH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210-393J
Mfg:
API Delevan
Quick Details
Inductance : 39 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 170 mAmps Maximum DC Resistance : 6.4 Ohms
Self Resonant Frequency : 14 MHz Q Minimum : 30
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Description
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 30
Maximum DC Current : 170 mAmps
Self Resonant Frequency : 14 MHz
Inductance : 39 uH
Maximum DC Resistance : 6.4 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog Information1210-393J
VendorAPI Delevan Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance39H
Tolerance±5%
Package / Case1210 (3225 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 170mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Self Resonant Freq14MHz
DC Resistance (DCR)6.400 Ohm Max