12101A152JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1500PF 100volts 5% C0G
product image
12101A152JAT2A Picture
SeekIC No. : 00833377 Detail
12101A152JAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1500PF 100volts 5% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12101A152JAT2A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 1500 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 100 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Voltage Rating : 100 Volts
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 1500 pF
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Parameters:
Technical/Catalog Information12101A152JAT2A
VendorAVX Corporation (VA)
CategoryCapacitors
Capacitance1500pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±5%
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingDigi-Reel?
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C