12101C223MAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100volts 22000pF 20% X7R
product image
12101C223MAT2A Picture
SeekIC No. : 00825826 Detail
12101C223MAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 100volts 22000pF 20% X7R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12101C223MAT2A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 0.022 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts Temperature Coefficient / Code : X7R
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 0.022 uF
Voltage Rating : 100 Volts
Product : General Type MLCCs
Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Parameters:
Technical/Catalog Information12101C223MAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.022F
Voltage - Rated 100V
Tolerance±20%
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientX7R
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C