12101C393JAT2A
CAP CER 0.039UF 100V 5% X7R 1210
product image
12101C393JAT2A Picture
SeekIC No. : 002926391 Detail
12101C393JAT2A: CAP CER 0.039UF 100V 5% X7R 1210
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12101C393JAT2A
Quick Details
Series: - Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 0.039µF Voltage - Rated: 100V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±5%
Temperature Coefficient: X7R Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Lead Spacing: - Features: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Features: -
Failure Rate: -
Temperature Coefficient: X7R
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Series: -
Package / Case: 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension: 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Capacitance: 0.039µF
Thickness (Max): 0.037" (0.94mm)
Manufacturer: AVX Corporation
Parameters:
Technical/Catalog Information12101C393JAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.039F
Voltage - Rated 100V
Tolerance±5%
Lead Spacing-