12102U2R7BAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 2.7pF ULTRA LOW ESR
product image
12102U2R7BAT2A Picture
SeekIC No. : 00854909 Detail
12102U2R7BAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 2.7pF ULTRA LOW ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12102U2R7BAT2A
Quick Details
Capacitance : 2.7 pF Tolerance : 0.1 pF
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 0.1 pF
Capacitance : 2.7 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information12102U2R7BAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2.7pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±0.1pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C