12102U360FAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 3.6pF 1% ULTRA LOW ESR
product image
12102U360FAT2A Picture
SeekIC No. : 00828401 Detail
12102U360FAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 3.6pF 1% ULTRA LOW ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12102U360FAT2A
Quick Details
Capacitance : 36 pF Tolerance : 1 %
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 1 %
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 36 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information12102U360FAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance36pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±1%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C