12102U360JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 3.6pF 5% ULTRA LOW ESR
product image
12102U360JAT2A Picture
SeekIC No. : 00826853 Detail
12102U360JAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 3.6pF 5% ULTRA LOW ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12102U360JAT2A
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 36 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 200 Volts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Voltage Rating : 200 Volts
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 36 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information12102U360JAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance36pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±5%
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C