12102U391FAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 390PF 200V 1% Ultra Low ESR
product image
12102U391FAT2A Picture
SeekIC No. : 00817387 Detail
12102U391FAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 390PF 200V 1% Ultra Low ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12102U391FAT2A
Quick Details
Capacitance : 390 pF Tolerance : 1 %
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 1 %
Capacitance : 390 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information12102U391FAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance390pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±1%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C