12102U430FAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 4.3pF 1% ULTRA LOW ESR
product image
12102U430FAT2A Picture
SeekIC No. : 00858652 Detail
12102U430FAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 4.3pF 1% ULTRA LOW ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12102U430FAT2A
Quick Details
Capacitance : 43 pF Tolerance : 1 %
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 1 %
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 43 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information12102U430FAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance43pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±1%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C