12102U470JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 4.7pF 5% ULTRA LOW ESR
product image
12102U470JAT2A Picture
SeekIC No. : 00852927 Detail
12102U470JAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 4.7pF 5% ULTRA LOW ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12102U470JAT2A
Quick Details
Capacitance : 47 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Case Code - mm : 3225
Capacitance : 47 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information12102U470JAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance47pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C