12102U6R2CAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 6.2pF ULTRA LOW ESR
product image
12102U6R2CAT2A Picture
SeekIC No. : 00857001 Detail
12102U6R2CAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 6.2pF ULTRA LOW ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12102U6R2CAT2A
Quick Details
Capacitance : 6.2 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 0.25 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Capacitance : 6.2 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information12102U6R2CAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance6.2pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C