12102U820JAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 82PF 200V 5% Ultra Low ESR
product image
12102U820JAT2A Picture
SeekIC No. : 00856433 Detail
12102U820JAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 82PF 200V 5% Ultra Low ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12102U820JAT2A
Quick Details
Capacitance : 82 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Case Code - mm : 3225
Capacitance : 82 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information12102U820JAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance82pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C