12102U8R2CAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 8.2pF ULTRA LOW ESR
product image
12102U8R2CAT2A Picture
SeekIC No. : 00851038 Detail
12102U8R2CAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 200volts 8.2pF ULTRA LOW ESR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12102U8R2CAT2A
Quick Details
Capacitance : 8.2 pF Tolerance : 0.25 pF
Case Code - mm : 3225
Tolerance : 0.25 pF
Capacitance : 8.2 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Parameters:
Technical/Catalog Information12102U8R2CAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance8.2pF
Voltage - Rated 200V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C