12103G105ZAT2A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.0UF 25V +80-20%
product image
12103G105ZAT2A Picture
SeekIC No. : 00890527 Detail
12103G105ZAT2A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.0UF 25V +80-20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
12103G105ZAT2A
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 1 uF Tolerance : - 20 %, + 80 %
Voltage Rating : 25 Volts Temperature Coefficient / Code : Y5V
Case Code - in : 1210 Case Code - mm : 3225
Operating Temperature Range : - 30 C to + 85 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Product : General Type MLCCs
Voltage Rating : 25 Volts
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Capacitance : 1 uF
Tolerance : - 20 %, + 80 %
Temperature Coefficient / Code : Y5V
Operating Temperature Range : - 30 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog Information12103G105ZAT2A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1.0F
Voltage - Rated 25V
Tolerance-20%, +80%
Package / Case1210 (3225 metric)
Temperature CoefficientY5V (F)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C