1210R-823J
RF Inductors 82uH 5%
product image
1210R-823J Picture
SeekIC No. : 001216218 Detail
1210R-823J: RF Inductors 82uH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210R-823J
Mfg:
API Delevan
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 82 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 136 mAmps Maximum DC Resistance : 10 Ohms
Self Resonant Frequency : 9 MHz Q Minimum : 30
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 1210 (3225 metric)
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 30
Self Resonant Frequency : 9 MHz
Maximum DC Resistance : 10 Ohms
Maximum DC Current : 136 mAmps
Inductance : 82 uH
Parameters:
Technical/Catalog Information1210R-823J
VendorAPI Delevan Inc
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance82H
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
TypeFerrite Core
Current 136mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq30 @ 2.5MHz
Self Resonant Freq9MHz
DC Resistance (DCR)10.00 Ohm Max