1210SA101KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.5KVolts 100pF 10% C0G
product image
1210SA101KAT1A Picture
SeekIC No. : 00879031 Detail
1210SA101KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.5KVolts 100pF 10% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210SA101KAT1A
Quick Details
Capacitance : 100 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Capacitance : 100 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1210SA101KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance100pF
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C