1210SA121JAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.5KVolts 120pF 5% C0G
product image
1210SA121JAT1A Picture
SeekIC No. : 00884642 Detail
1210SA121JAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.5KVolts 120pF 5% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210SA121JAT1A
Quick Details
Capacitance : 120 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Case Code - mm : 3225
Capacitance : 120 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1210SA121JAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance120pF
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C