1210SA181KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.5KVolts 180pF 10% C0G
product image
1210SA181KAT1A Picture
SeekIC No. : 00874520 Detail
1210SA181KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.5KVolts 180pF 10% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210SA181KAT1A
Quick Details
Capacitance : 180 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : High Voltage MLCCs
Capacitance : 180 pF
Voltage Rating : 1.5 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog Information1210SA181KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance180pF
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C