1210SA271KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.5KVolts 270pF 10% C0G
product image
1210SA271KAT1A Picture
SeekIC No. : 00879024 Detail
1210SA271KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.5KVolts 270pF 10% C0G
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210SA271KAT1A
Quick Details
Capacitance : 270 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Capacitance : 270 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1210SA271KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance270pF
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C