1210SC102MAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1500volts 1000pF 20% X7R
product image
1210SC102MAT1A Picture
SeekIC No. : 00821786 Detail
1210SC102MAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1500volts 1000pF 20% X7R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210SC102MAT1A
Quick Details
Capacitance : 1000 pF Tolerance : 20 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Tolerance : 20 %
Capacitance : 1000 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1210SC102MAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1000pF
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C