1210SC222KA11A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1500volts 2200pF 10% X7R
product image
1210SC222KA11A Picture
SeekIC No. : 00883653 Detail
1210SC222KA11A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1500volts 2200pF 10% X7R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210SC222KA11A
Quick Details
Capacitance : 2200 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Case Code - mm : 3225
Capacitance : 2200 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1210SC222KA11A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2200pF
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C