1210SC222MAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2200PF 1.5Kvolts 20% X7R
product image
1210SC222MAT1A Picture
SeekIC No. : 00874727 Detail
1210SC222MAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 2200PF 1.5Kvolts 20% X7R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210SC222MAT1A
Quick Details
Capacitance : 2200 pF Tolerance : 20 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Tolerance : 20 %
Case Code - in : 1210
Case Code - mm : 3225
Capacitance : 2200 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1210SC222MAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2200pF
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Tolerance±20%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C