1210SC222ZA1ME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.5KVolts 2200pF X7R
product image
1210SC222ZA1ME Picture
SeekIC No. : 00876028 Detail
1210SC222ZA1ME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.5KVolts 2200pF X7R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210SC222ZA1ME
Quick Details
Capacitance : 2200 pF Tolerance : - 20 %, + 80 %
Case Code - mm : 3225
Capacitance : 2200 pF
Product : High Voltage MLCCs
Voltage Rating : 1.5 KVolts
Tolerance : - 20 %, + 80 %
Parameters:
Technical/Catalog Information1210SC222ZA1ME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2200pF
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Tolerance-20%, +80%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C