1210SC272JAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.5KVolts 2700pF 5% X7R
product image
1210SC272JAT1A Picture
SeekIC No. : 00880734 Detail
1210SC272JAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1.5KVolts 2700pF 5% X7R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210SC272JAT1A
Quick Details
Capacitance : 2700 pF Tolerance : 5 %
Description
Tolerance : 5 %
Temperature Coefficient / Code : X7R
Capacitance : 2700 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1210SC272JAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance2700pF
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Tolerance±5%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C