1210SC392KAT1A
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1500volts 3900pF 10% X7R
product image
1210SC392KAT1A Picture
SeekIC No. : 00870222 Detail
1210SC392KAT1A: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1500volts 3900pF 10% X7R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1210SC392KAT1A
Quick Details
Capacitance : 3900 pF Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Case Code - mm : 3225
Capacitance : 3900 pF
Parameters:
Technical/Catalog Information1210SC392KAT1A
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance3900pF
Voltage - Rated 1500V (1.5kV)
Tolerance±10%
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C