125C22X58GI
Fuses CYL 660vac 125A 22 x 58mm
product image
125C22X58GI Picture
SeekIC No. : 00681479 Detail
125C22X58GI: Fuses CYL 660vac 125A 22 x 58mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
125C22X58GI
Mfg:
Altech
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Current Rating : 25 Amps Voltage Rating : 400 VoltsAC
Fuse Size / Group : 22 mm x 58 mm Termination Style : Cartridge
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow Body Material : Porcelain
Dimensions : 58 mm L x 22 mm D Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Description
Packaging :
Fuse Type : Time Delay / Slow Blow
Product : Axial Lead and Cartridge Fuses
Termination Style : Cartridge
Current Rating : 25 Amps
Fuse Size / Group : 22 mm x 58 mm
Dimensions : 58 mm L x 22 mm D