13003.41T.01
18/3 SVO BLK-1000' RL
product image
13003.41T.01 Picture
SeekIC No. : 002893459 Detail
13003.41T.01: 18/3 SVO BLK-1000' RL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
13003.41T.01
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: - Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Cable Type: Multi-Conductor Number of Conductors: 3
Output Type : Analog Wire Gauge: 18 AWG
Conductor Strand: 41 Strands / 34 AWG Conductor Material: Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material: Carolprene Jacket (Insulation) Diameter: 0.235" (5.97mm)
Shield Type: - Length: 1000' (304.8m)
Ratings: - Features: -
Color: Black Voltage: 300V
Operating Temperature: -40°C ~ 90°C
Description
Series: -
Cable Type: Multi-Conductor
Shield Type: -
Manufacturer: General Cable/Carol Brand
Number of Conductors: 3
Wire Gauge: 18 AWG
Ratings: -
Features: -
Usage: -
Conductor Material: Copper, Bare
Voltage: 300V
Conductor Strand: 41 Strands / 34 AWG
Jacket (Insulation) Material: Carolprene
Jacket (Insulation) Diameter: 0.235" (5.97mm)
Length: 1000' (304.8m)
Color: Black