1422E24F
Electrical Enclosures NEMA12 2 DR
product image
1422E24F Picture
SeekIC No. : 002693606 Detail
1422E24F: Electrical Enclosures NEMA12 2 DR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1422E24F
Mfg:
Hammond Manufacturing
  • Qty
  • 0~1
  • 1~2
Quick Details
Product : Floor Mount Enclosures Type : Double Doors
NEMA Rating : 12 Outside Depth : 627 mm
Outside Height : 1832 mm Outside Width : 1526 mm
Panel Width : 1422 mm Panel Height : 1727 mm
Material : Steel Color : Gray
Ventilation : Not Available
Description
Material : Steel
Color : Gray
Ventilation : Not Available
Product : Floor Mount Enclosures
Type : Double Doors
Outside Height : 1832 mm
Panel Height : 1727 mm
NEMA Rating : 12
Outside Depth : 627 mm
Outside Width : 1526 mm
Panel Width : 1422 mm