150106J63TF
Film Capacitors 10uF 63V 5%
product image
150106J63TF Picture
SeekIC No. : 00993402 Detail
150106J63TF: Film Capacitors 10uF 63V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
150106J63TF
Capacitance : 10 uF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 63 Volts Series : Type 150
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : Axial
Dimensions : 15.5 mm Dia. x 33 mm L
Description
Lead Spacing :
Tolerance : 5 %
Dielectric : Polyester
Capacitance : 10 uF
Product Type : General Purpose
Voltage Rating : 63 Volts
Series : Type 150
Parameters:
Technical/Catalog Information150106J63TF
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance10F
Voltage - Rated 63V
Tolerance±5%
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C