150182K630BB
Film Capacitors 0.002uF 630V 10%
product image
150182K630BB Picture
SeekIC No. : 00995613 Detail
150182K630BB: Film Capacitors 0.002uF 630V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
150182K630BB
Mfg:
Cornell Dubilier
Quick Details
Product Type : General Purpose Dielectric : Polyester
Capacitance : 2000 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 630 Volts Series : Type 150
Termination Style : Axial
Description
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Dimensions :
Tolerance : 10 %
Termination Style : Axial
Dielectric : Polyester
Product Type : General Purpose
Voltage Rating : 630 Volts
Series : Type 150
Capacitance : 2000 pF