150183J630CB
Film Capacitors 0.018uF 630V 5%
product image
150183J630CB Picture
SeekIC No. : 00989585 Detail
150183J630CB: Film Capacitors 0.018uF 630V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
150183J630CB
Capacitance : 0.018 uF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 630 Volts Series : Type 150
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : Axial
Dimensions : 6.5 mm Dia. x 16.5 mm L
Description
Lead Spacing :
Tolerance : 5 %
Product Type : General Purpose
Voltage Rating : 630 Volts
Capacitance : 0.018 uF
Series : Type 150
Parameters:
Technical/Catalog Information150183J630CB
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance0.018F
Voltage - Rated 630V
Tolerance±5%
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C