150222J630AA
Film Capacitors 630V .0022uF 5%
product image
150222J630AA Picture
SeekIC No. : 001053732 Detail
150222J630AA: Film Capacitors 630V .0022uF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
150222J630AA
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : General Purpose Dielectric : Polyester
Capacitance : 2200 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 630 Volts Series : Type 150
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : Axial
Dimensions : 5 mm Dia. x 11 mm L
Description
Lead Spacing :
Tolerance : 5 %
Product Type : General Purpose
Voltage Rating : 630 Volts
Capacitance : 2200 pF
Series : Type 150
Parameters:
Technical/Catalog Information150222J630AA
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance2200pF
Voltage - Rated 630V
Tolerance±5%
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C