150223K400BB
Film Capacitors 400V .022uF 10%
product image
150223K400BB Picture
SeekIC No. : 00957758 Detail
150223K400BB: Film Capacitors 400V .022uF 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
150223K400BB
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Product Type : General Purpose Dielectric : Polyester
Capacitance : 0.022 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 400 Volts Series : Type 150
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : Axial
Dimensions : 6 mm Dia. x 16.5 mm L
Description
Lead Spacing :
Tolerance : 10 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : Axial
Voltage Rating : 400 Volts
Dielectric : Polyester
Product Type : General Purpose
Capacitance : 0.022 uF
Series : Type 150
Parameters:
Technical/Catalog Information150223K400BB
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance0.022F
Voltage - Rated 400V
Tolerance±10%
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C