150225J63HE
Film Capacitors 2.2uF 63V 5%
product image
150225J63HE Picture
SeekIC No. : 00981114 Detail
150225J63HE: Film Capacitors 2.2uF 63V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
150225J63HE
Capacitance : 2.2 uF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 63 Volts Series : Type 150
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : Axial
Dimensions : 9.5 mm Dia. x 28 mm L
Description
Lead Spacing :
Tolerance : 5 %
Product Type : General Purpose
Voltage Rating : 63 Volts
Capacitance : 2.2 uF
Series : Type 150
Parameters:
Technical/Catalog Information150225J63HE
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance2.2F
Voltage - Rated 63V
Tolerance±5%
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C