150332K630BB
Film Capacitors 0.003uF 630V 10%
product image
150332K630BB Picture
SeekIC No. : 00994865 Detail
150332K630BB: Film Capacitors 0.003uF 630V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
150332K630BB
Capacitance : 3000 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 630 Volts Series : Type 150
Termination Style : Axial
Description
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Dimensions :
Tolerance : 10 %
Product Type : General Purpose
Voltage Rating : 630 Volts
Capacitance : 3000 pF
Series : Type 150
Parameters:
Technical/Catalog Information150332K630BB
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance3300pF
Voltage - Rated 630V
Tolerance±10%
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C