150335K63KE
Film Capacitors 3.3uF 63V 10% AXIAL
product image
150335K63KE Picture
SeekIC No. : 00990287 Detail
150335K63KE: Film Capacitors 3.3uF 63V 10% AXIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
150335K63KE
Capacitance : 3.3 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 63 Volts Series : Type 150
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : Axial
Dimensions : 11 mm Dia. x 28 mm L
Description
Lead Spacing :
Tolerance : 10 %
Product Type : General Purpose
Voltage Rating : 63 Volts
Series : Type 150
Capacitance : 3.3 uF
Parameters:
Technical/Catalog Information150335K63KE
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance3.3F
Voltage - Rated 63V
Tolerance±10%
PackagingBulk
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Lifetime @ Temp.1000 Hrs @ 85°C