150D103X0020A2B
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 0.01uF 20volts 20% A case Axial
product image
150D103X0020A2B Picture
SeekIC No. : 001077883 Detail
150D103X0020A2B: Tantalum Capacitors - Solid Leaded 0.01uF 20volts 20% A case Axial
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
150D103X0020A2B
Mfg:
Vishay/Sprague
Quick Details
Capacitance : 0.01 uF Voltage Rating : 20 Volts
Tolerance : 20 % Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Dimensions : 3.43 mm Dia. x 7.26 mm L
Series : 150D Product : Tantalum Solid Hermetically Sealed
Description
ESR :
Lead Spacing :
Packaging :
Termination Style : Axial
Product : Tantalum Solid Hermetically Sealed
Voltage Rating : 20 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Dimensions : 3.43 mm Dia. x 7.26 mm L
Series : 150D
Tolerance : 20 %
Capacitance : 0.01 uF