1.5KA10-E3/51
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 10V 10% Unidir
product image
1.5KA10-E3/51 Picture
SeekIC No. : 00231654 Detail
1.5KA10-E3/51: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 10V 10% Unidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.5KA10-E3/51
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 15 V
Operating Voltage : 8.1 V Package / Case : 1.5KA
Breakdown Voltage : 9 V Peak Surge Current : 200 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 185 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Bulk
Polarity : Unidirectional
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 15 V
Peak Surge Current : 200 A
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Maximum Operating Temperature : + 185 C
Breakdown Voltage : 9 V
Package / Case : 1.5KA
Operating Voltage : 8.1 V