1.5KE250CA-E3/73
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 250V Bidirect
product image
1.5KE250CA-E3/73 Picture
SeekIC No. : 00234651 Detail
1.5KE250CA-E3/73: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 250V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.5KE250CA-E3/73
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 344 V
Operating Voltage : 214 V Package / Case : Case 1.5KE
Breakdown Voltage : 237 V Peak Surge Current : 4.4 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Ammo
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Packaging : Ammo
Peak Surge Current : 4.4 A
Operating Voltage : 214 V
Package / Case : Case 1.5KE
Breakdown Voltage : 237 V
Clamping Voltage : 344 V