1.5KE27CA/4
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 27V Bidirect
product image
1.5KE27CA/4 Picture
SeekIC No. : 00262420 Detail
1.5KE27CA/4: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 27V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.5KE27CA/4
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 37.5 V
Operating Voltage : 23.1 V Package / Case : Case 1.5KE
Breakdown Voltage : 25.7 V Peak Surge Current : 40 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Peak Surge Current : 40 A
Operating Voltage : 23.1 V
Breakdown Voltage : 25.7 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Clamping Voltage : 37.5 V