1.5KE27CA-E3/54
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 27V Bidirect
product image
1.5KE27CA-E3/54 Picture
SeekIC No. : 00226362 Detail
1.5KE27CA-E3/54: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 27V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.5KE27CA-E3/54
Mfg:
Vishay Semiconductors
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 37.5 V Operating Voltage : 23.1 V
Package / Case : 1.5KE Breakdown Voltage : 25.7 V to 28.4 V
Termination Style : Axial Peak Surge Current : 40 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Polarity : Bidirectional
Peak Surge Current : 40 A
Termination Style : Axial
Operating Voltage : 23.1 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Package / Case : 1.5KE
Clamping Voltage : 37.5 V
Breakdown Voltage : 25.7 V to 28.4 V