1.5KE400CA/54
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 400V Bidirect
product image
1.5KE400CA/54 Picture
SeekIC No. : 00262922 Detail
1.5KE400CA/54: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 400V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.5KE400CA/54
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 548 V
Operating Voltage : 342 V Package / Case : Case 1.5KE
Breakdown Voltage : 380 V Peak Surge Current : 2.7 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Clamping Voltage : 548 V
Operating Voltage : 342 V
Peak Surge Current : 2.7 A
Breakdown Voltage : 380 V