1.5KE68CA/1
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 68V 5% Bidir
product image
1.5KE68CA/1 Picture
SeekIC No. : 00256755 Detail
1.5KE68CA/1: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 68V 5% Bidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.5KE68CA/1
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 92 V
Operating Voltage : 58.1 V Package / Case : Case 1.5KE
Breakdown Voltage : 64.6 V Peak Surge Current : 16.3 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Bulk
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Polarity : Bidirectional
Packaging : Bulk
Operating Voltage : 58.1 V
Breakdown Voltage : 64.6 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Package / Case : Case 1.5KE
Clamping Voltage : 92 V
Peak Surge Current : 16.3 A