1.5KE68CA/4
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 68V Bidirect
product image
1.5KE68CA/4 Picture
SeekIC No. : 00262546 Detail
1.5KE68CA/4: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 1500W 68V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
1.5KE68CA/4
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 92 V
Operating Voltage : 58.1 V Package / Case : Case 1.5KE
Breakdown Voltage : 64.6 V Peak Surge Current : 16.3 A
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Peak Pulse Power Dissipation : 1500 W
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Operating Voltage : 58.1 V
Breakdown Voltage : 64.6 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Package / Case : Case 1.5KE
Clamping Voltage : 92 V
Peak Surge Current : 16.3 A